ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ
Από Ι.Ν. ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ · 23 Ιουλίου 2020
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ
![](https://naosagiasbarbaras.gr/wp-content/uploads/2020/07/112527259_3256211434438632_5025254622826675761_o.jpg)
ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΣ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΕΩΣ
Λόγω της επαισχύντου μετατροπής του Πανίερου Ναού Της Του Θεού Σοφίας Κωνσταντινουπολεως σε μουσουλμανικό τέμενος ανακοινώνεται οτι με εντολή του Σεβασμιωτάτου Ποιμενάρχου μας Μητροπολίτου Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως κ.κ. Βαρνάβα ότι :
Αύριο Παρασκευή 24/7/2020 από 9:00 π.μ έως την Κυριακή, μετά το τέλος της Θ. Λειτουργίας οι σημαίες των Ιερών Ναών μας θα κυματίζουν μεσίστιες.
Επίσης αύριο Παρασκευή 24/7 από τις 12:00 έως 13:00 θα ηχούν πένθιμα οι καμπάνες.
Και τέλος αύριο Παρασκευή 24 Ιουλίου στις 7:00 μ.μ έως τις 8.00 μ.μ το απόγευμα παρακαλούνται όλοι οι Ορθοδόξοι Χριστιανοί μας να προσέλθουν στους ιερούς ναούς των ενοριών τους για να ψάλλουμε κλήρος και λαός την Παράκληση στην Παναγία μας και στο τέλος το «Τη Υπερμάχω….». Παρακαλώ πολύ κοινοποιηστε το μήνυμα αυτό σε ολους… αύριο στις 7:00 μ.μ , την ώρα του εσπερινού στον ενοριακό μας ναό , όλοι για να ψάλλουμε την Παράκληση!